צלם: רונית סבירסקי
פסטיבל ג'אז בינלאומי באשדוד
צלם: יח"צ
נגן הסקסופון בני גולסון
צלם: יח"צ
הזמר והחצוצרן ג'וי מורן

פסטיבל ג'אז בינלאומי באשדוד 

פסטיבל ג'אז בינלאומי יתקיים באשדוד ב- 14-15 באוקטובר 09  בניהולו המוסיקלי של הפסנתרן ליאוניד פטשקה. הקונצרטים יתקיימו מדי ערב בשעה 19:00 באמפי מונראט שמאכלס כ-1000 מושבים. אמן הסקסופון הידוע  בני גולסון BENNY GOLSON, ישתתף בפסטיבל הג'אז באשדוד ויוביל שורה של אמני ג'אז מכל העולם ומישראל. בני גולסון הסקסופוניסט השחור, מ-הענקים בתולדות הג'אז העולמי (80), הינו אמן הסקסופון שכתב את "בלוז מארש" ואת "I Remember Cliford " ניגן בהרכבים עם דיזי גילספי, צ'ארלי פרקר ורבים מגדולי הג'אז העולמי. פסנתרן הג'אז הישראלי לאוניד פטשקה שיזם את הפסטיבל יופיע עם  הרכב הג'אז שלו ויצטרף באלתורים להרכבים ולתזמורות שיופיעו  בפסטיבל.

  

לאוניד פטשקה ונגני ג'אז מטורקיה

תזמורת סימפונייטה באר שבע בניצוח דורון סלומון תפתח את הפסטיבל ב-14 באוקטובר בשעה 19.00 ותבצע מיצירותיו של דיוק אלינגטון בסגנון סימפו-ג'אז עם הסקסופוניסט ג'ורג' גארניאן והפסנתרן לאוניד פטשקה. לראשונה בישראל יופיעו נגני הג'אז הטורקיים, אונדר פוקאן - Onder Focan גיטרה, עזיז סנוף פיליז Aziz Senol Filiz - חליל נוי, עם שלישיית לאוניד פטשקה. אונדר פוקאן הוא בעל מועדון ג'אז ענק ב- Nardis, טורקיה אליו נוהרים נגני ג'אז מרחבי העולם. הצמד ינגן עם שלישיית פטשקה קטעים מקוריים ואימפרוביזציה בג'אם סשן שיבוצע במהלך הקונצרט על ידי השלושה.

 

ניגן עם אוסקר פיטרסון

אורחים נוספים בפסטיבל הם יורקי קנגס Jyrki Kangas - קונטראבס, המנהל האמנותי של פסטיבל הפורי-ג'אז בפינלנד, הכנר הוירטואוז סטפן גרפלי ו-ויטלי אמירלי Vitali Imereli שניגן עם אוסקר פיטרסון. הזמר והחצוצרן האגדי ג'וי מורן Joey  Morant ראש ההרכב של הרלם בלוז בנד ולואי ארמסטרונג בנד, מוסיקאי שמנגן ומקליט עם פול מקרטני יופיע גם הוא בפסטיבל. יופיע בפסטיבל גם ג'ורג' ו. ג'ונסון, זמר ג'אז שחור מוכר בעולם הג'אז ושר עם דיזי גילספי. לראשונה בישראל זמרת ג'אז קוריאנית You Sun Nah  יו סאן נה, דיווה של דרום קוריאה, צעירה כריזמטית, מפורסמת בכל העולם, שרה מוסיקה ג'אז קוראנית. החלילן והמלחין הישראלי שם טוב לוי יופיע בפסטיבל עם ההרכב שלו "אנסמבל שם טוב לוי" בסגנון אתני ג'אז.

 

משפחה שלמה מנגנת ג'אז

התזמורת האנדלוסית הקלסית בניצוח שמואל אלבז תופיע בפסטיבל ותבצע ג'אז אתני ובמהלך הקונצרט ינגנו עימה אורחי הפסטיבל אמני ג'אז מהעולם, בג'אם סשן ויאלתרו אל תוך הלילה. "החגיגה" של הפסטיבל ה"פינלה" תבוצע ע"י משפחת "קרלינג פמילי", משוודיה, ,Family Carling המשפחה המוכרת ביותר בתחום הג'אז באירופה תופיע לראשונה בישראל. כל אחד מבני המשפחה מנגן על כמה כלים. הם גם ליצנים ולולייני קרקס, הלידר שלהם היא הבת, GUNHILD CARLING גונהילד קרלינג שמנגנת על טרומבון, 3 חצוצרות, קונטראבס, הרמוניקה, מפוחית, חמת חלילים, נבל וגם רוקדת סטפס ושרה.

 

כרטיסים במחיר 75 ₪ לערב  שבו יבוצעו כ-5 קונצרטים וג'אם סשיין בחצות. לפרטים והזמנות:  054-5464285

 

|
|
|
|