צלם: מויש עוז
סיורי בית שמואל בעיר העתיקה ובמדבר יהודה
צלם: ארכיון בית שמואל
חומות העיר העתיקה
צלם: מויש עוז
דלת המנזר
צלם: ארכיון בית שמואל
כיכר מוריסטאן

 

בעקבות עולי רגל לירושלים

לאורך הדורות הפכה ירושלים לאבן שואבת עבור עולי רגל נוצרים, יהודים ומוסלמים שנמשכו אליה בחבלי קסם של מורשת והשראה, אשר גדלו על סיפורים מיתיים הקשורים בעיר הקדושה. יוצאים בעקבות יומני המסע שלהם, אל מחוזותיה של ירושלים לאורך ההיסטוריה ומציצים אל החוויה של אותו מבקר היסטורי בעיר. קוראים ממכתביהם של תיאודוריך, רוברט הנזיר, הוקפיה של הצלאחיה ועוד. מסלול הסיור: שער יפו, כיכר עומר איבן אל חטאב, מסגדים ברובע הנוצרי, המוריסטאן, שווקי העיר העתיקה. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 2 במאי, 10:00

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

כיכר מוריסטאן (צילום: ארכיון בית שמואל)

 

ערב שישי בירושלים 

בתום סעודת השבת מתמלאים רחובות השכונות החרדיות בהמוני אדם היוצאים לטיול באווירת ליל השבת בלבושם החגיגי ומנגד ברחוב יפו ונחלת שבעה מתנהלים חיי לילה תוססים מסוג אחר. בסיור זה מהלכים על התפר בין העולמות – שואפים מאווירת ליל השבת באזור החרדי ומשתלבים בחיי הלילה בנחלת שבעה, כיכר ציון "וכיכר החתולות". יש לבוא בלבוש צנוע – נשים בחצאיות ארוכות וגברים במכנסיים ארוכים וכיפות.

מתי: שישי, 2 במאי, 20:30

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

גגות העיר העתיקה (צילום: ארכיון בית שמואל)

 

המדבר של עיר הקודש

טיול ברכב מדברי מיוחד בנתיבי דרכו של סבאס, גדול נזירי מדבר יהודה. הסיור יצא אל נופי המדבר בין חמוקי הקירטון אל קניון נחל קדרון, בו התבודדו בעבר ובהווה נזירים רבים ובראשם סבאס.יוצאים מירושלים, אל המדבר, עולים אל ראשו של "הר העזאזל" –הוא ג'בל מונטאר, לתצפית  מירושלים אל ים המלח ומגבול השומרון עד ערד. משם ממשיכים לעבר קניונו המרשים של נחל קדרון לתצפית על מנזר המרסבא, חוצים את הנחל ומנסים להיכנס אל המנזר (רק הגברים שבקבוצה). לסיום תצפית ראס פשחה המרהיבה. יש לבוא בלבוש חם וצנוע. הכניסה למנזר המרסבא לא מובטחת, והיא מותרת לגברים בלבד.

מתי: שבת, 3 במאי, 8:30

מחיר: 290 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

מנזר המרסבא (צילום: מויש עוז)

 

שיח' ג'ראח וקו התפר העירוני

סיור עומק אל שכונת שיח' ג'ראח שלא רבים מכירים. מנסים לברר מה לתימנים ולמשפחה משיקגו. סיפורים על פרופסור שחזר מהשבי, על בית שהפך לסמל ועל מואזין חרש. נכנסים לרוח תקופת העיר החצויה ושומעים על מצב הדברים כיום. הסיור כולל כניסות לאתרים, יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 3 במאי, 10:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

מטחנה לתחנה

סיור עם המון סיפורים המוביל מטחנת קמח שהאגדה מספרת כי מעולם לא עבדה, חולף על פני מזרקה המתעתעת במי שמביט בה, מתקדם לגבעה הקרויה על שם ספר שסיפוריו מעולם לא התרחשו בה, מספר על תיאטרון אשר מעודו לא שימש כחאן ומסיים בתחנת רכבת שכיכבה בסרט הקולנוע הראשון בעולם. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 9 במאי, 10:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

טחנת הקמח (צילום: ארכיון בית שמואל)

 

מסתרי הר הזיתים

הר הזיתים אשר ניצב אל מול העיר קדוש לשלושת הדתות משופע באתרים מקודשים, מנזרים, כנסיות ובתי קברות. מבקרים באוגוסטה ויקטוריה שהוקמה לכבוד הקיסר הגרמני, בווירי גלילי, מושב הקיץ של הפטריארך היווני עם תצפית ייחודית על העיר, באתר העלייה לשמיים שהוא מסגד ההופך פעם בשנה לכנסייה, בקבר חולדה המקודש לשלושת הדתות, בכנסיית "פאטר נוסטר" ובמנזר הנשים הבנקדיטיניות שיש לו גן נפלא. הסיור כולל הקפצה וכניסות לאתרים, יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 10 במאי, 10:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-6203461/606

 

 

|
|
|
|