צלם: יח"צ
"אגם הברבורים על הקרח" - 26 כוכבי החלקה על הקרח ביצירת הבלט הקלאסית

אגם הברבורים על הקרח

במת אולם האופרה במשכן לאמנויות הבמה תכוסה כולה בשכבה של קרח אמיתי לקראת ההופעה של כוכבי IMPERiAL ICE STARS ביצירת הבלט הפופולארית והאהובה ביותר בכל הזמנים – אגם הברבורים – למוסיקה הסוחפת של צ'ייקובסקי. פנינת הבלט הקלאסי תגיע לארץ החל מ-17 בספטמבר ותציג בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה תל אביב, תיאטרון ירושלים והיכל הקונגרסים חיפה.

 

 "אגם הברבורים על הקרח" (צילום: יח"צ)

 

כוכבי הקרח מחבר העמים

26 כוכבי ההחלקה, אלופי העולם העטורים יחדיו ביותר מ- 250 מדליות וזכיות באליפויות החלקה על הקרח בכל העולם בהופעות באולמות תיאטרון ואופרה. הלהקה מופיעה במרכזי תרבות בערים חשובות ואולמות מפורסמים בארצות רבות, ומקפידה להופיע באולמות תיאטרון ואל באולמות והיכלי ספורט.

 

המנהל האמנותי של הלהקה והכוריאוגרף הוא טוני מרסר, אחד מהכוריאוגרפים המובילים בעולם המחול על הקרח. ב17 השנים האחרונות הוצגו הפקותיו בכל העולם בהצלחה רבה. בוגר לימודי דרמה במנצ'סטר החל את הקריירה שלו כמעצב תאורה בעל שם עולמי. ב- 1994 ביים את עבודתו הראשונה, "קיץ על הקרח". ומאז יצר מספר לא מבוטל של עבודות לקלאסיקות כגון: "פנטון האופרה"  "בּרנוּם" , "כרמן" , "היפיפיה הנמה", ו ב2003 סיור גדול באוסטרליה ואסיה של "מפצח האגוזים".

 

כוכבי תיאטרון אימפריאל (צילום: יח"צ)

 

ב – 2004 הקים ביחד עם ולדיסלב אולינן וג'יימס גונדל את "האימפרייל אייס סטרס". ביחד יצרו השלושה סגנון חדש של מופעי אמנותיים על הקרח. יצירתו "אגם הברבורים" הוצגה בכל העולם ונצפתה על יד קהל של מיליונים .יצירתם השנייה "סינדלרה" הוצגה כבר ב- 12 ארצות. בנוסף לעבודתו עם הלהקה הוא מרבה ליצור כוריאוגרפיות לאלופי החלקה לתחרויות בינלאומיות ועובד עם ערוצי טלוויזיה רבים. הלהקה פועלת מבסיסה בבריטניה, אך מרבית רקדניה הם כוכבי החלקה ומחול על הקרח מרוסיה, וארצות חבר העמים.

 

קלאסיקה של מחול

הבלט "אגם הברבורים" הוא אחת היצירות הידועות ביותר באמנות המחול העולמית. המוסיקה ורבות מהכוריאוגרפיות של "אגם הברבורים" נחשבים ליצירות מופת, שזכו להערכה רבה בכל העולם. המוסיקה של פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי מרשימה ואהובה ואילו התפקיד הכפול של הסולנית אודט/אודיל הוא סמל  להשראה ונשיות. הברבור הלבן הוא סמל נצחי של הבלט הרוסי, היופי וההוד. למעלה ממאה שנה "אגם הברבורים" מוצג על בימות כל תיאטראות העולם. ההפקה של כוכבי ההחלקה על הקרח בכוריאוגרפיה סוחפת של טוני מרסר מאופיינת בתפאורה ותלבושות מרהיבות. המופע מלא הקסם, מתאים לקהל מכל הגילים ומספק חוויה אמנותית בלתי נשכחת.

 

הנסיכה שהפכה לברבור (צילום: יח"צ)

 

אישה-ברבור

הבלט מספר על מכשף רשע שהפך את הנסיכה אודט לברבור(ה) שכל היום מעופפת בחברת נערותיה הברבורות, ורק בשעות הלילה היא נוחתת על שפת האגם וחוזרת להיות אישה. לפי הספור רק אם גבר צעיר יישבע לאהוב אותה לנצח וישא אותה לאישה, היא תשוחרר מהכישוף ותהפוך בחזרה לנסיכה בשר ודם. אך אם הנסיך יבגוד בה לאחר שיישבע לה אמונים, הנסיכה תמות.

 

הנסיך אמנם מתאהב בנסיכה-הברבור, אבל המכשף מפתה אותו להפר את שבועתו ולהסב את אהבתו לאודיל – ברבור שחור מהפנטת ביופייה הדומה כשתי טיפות מים לברבור הלבן (אודט)שיצר המכשף. הנסיך נכבש על ידי אודיל ונשבע לה אמונים, אודט מוכנה למותה, וכאשר מנסה הנסיך להציל אותה, הוא טובע באגם ביחד איתה. באהבתם המשותפת הם מבטלים את כוחו של המכשף.

 

מועדי המופעים:

בית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב:

יום שלישי 17.9 – 20.00

יום רביעי 18.9 (ערב סוכות)- 13.00

יום חמישי 19.9 (סוכות) – 16.00 ,  20.00

יום שישי 20.9 -  13.00 ,  21.00

יום שבת 21.9 -  16.00 , 20.00

 

תיאטרון ירושלים:

יום ב 23/9 בשעה 20:00

יום ג' 24/9 בשעה 16:00 ובשעה 20:00

 

חיפה מרכז הקונגרסים:

יום ה' 26/9 בשעה 20:00

יום ו' 27/9 בשעה 21:00 

 

מחיר כרטיסים: 339-159 שקל

בית האופרה:  03-6927777 , 03-6927700 

 

 

|
|
|
|