צלם: רמי זרנגר
קול המוסיקה בגליל העליון - הפסטיבל למוסיקה קלאסית חוגג 29 שנה
צלם: דפנה צ'ילאג
יונתן גפן
צלם: יוסי צבקר
דודי זבה
צלם: מירב קדישבסקי
שירה מיוני

קול המוסיקה בגליל העליון

פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, פסטיבל למוסיקה קלאסית, חוגג 29 שנה ויתקיים בין התאריכים 30 ביולי – 3 באוגוסט בגליל העליון. במשך כשבוע ימים בקיבוץ כפר בלום ובאתרי הטבע השונים בגליל העליון יתקיימו עשרות קונצרטים קאמריים, חזרות פתוחות לקהל, מופעים מוסיקליים וקונצרטים לילדים. כמו בכל שנה, יתקיימו הקונצרטים באולמות בקבוץ כפר בלום, בקיבוץ ברעם וחורשת נווה קרני בטיילת הירדן. הפסטיבל השנה מתמקד ביצירות ראשונות של  גדולי המלחינים, שמיעת היצירות הראשונות תאפשר להבחין בניצני השפה האישית טרם התגבשותה הסופית וכן להבחין בהשפעות מלחינים אחרים מסביבתם.

 

"בטהובן מוקדם" - מירים מנשרוב בויולה (צילום: מירב קדישבסקי)

 

יוצרים צעירים

השנה יתקיים שיתוף פעולה עם צעירי בית הספר רימון שיתממש במספר אירועים ייחודיים בהם נגני הפסטיבל ישתפו פעולה עם סגל ההוראה של קורס הקיץ, לביצוע מוסיקת ג'אז איכותית. המלחין, המנצח והפסנתרן ירון גוטפריד ינצח על יצירת תמונות בתערוכה remake, על פי יצירתו המפורסמת של מוסורגסקי עם קלרניתן אורח מארה"ב אדי דניאלס. נגן הסקסופון לארי מונרו יבצע יחד עם אנסמבל נגני הפסטיבל בשיתוף עם נגני סגל קורס הקיץ של בית הספר ערב של ג'אז ברזילאי קלאסי. כמו כן, במקביל לקונצרטים יתקיימו בכפר גלעדי ערבי ג'אם סשן.

 

מאיירבר, בטהובן ונתן זך

תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים, בניצוחו של אבנר בירון תופיע עם סולני הפסטיבל: גיא בראונשטיין , אוהד בן ארי וחן הלוי. בפסטיבל משולבות  יצירותיו של המלחין היהודי - גרמני ג'אקומו מאיירבר, שהיה מושא לקנאתו היוקדת של ריכרד ואגנר.  ג'אקומו מאיירבר נולד בשם יעקב בר והתוספת מאייר ניתנה לאחר שמשפחתו קיבלה ירושה גדולה מקרוב משפחה בשם מאייר. את השם ג'אקומו, יעקב באיטלקית,  הוסיף לעצמו  לאחר שהחל לכתוב אופרות איטלקיות.

 

"שירים תנ"כיים" - גיא בן-ציוני (צילום: Giorgia Bertazzi)

 

המלחין אבנר חנני יציג מחזור שירים חדש מפרי עטו לשירי נתן זך עם זמר הבריטון עודד רייך. "הדיוות", הילה בג'יו וקרן הדר במופע מיוחד שיצרו יחד עם דוד זבה ושירית לי-וייס ויחשפו את הקהל אל עולם האופרה הנוצץ ולצדדיו הפחות זוהרים המתרחשים מאחורי הקלעים. הקונצרטים של הבוקר, יוקדשו  ליצירותיו המוקדמות של בטהובן . 

 

בייבי מוצארט

המלחינה בת השמונה, עלמה דויטשר, תתארח ותופיע בפסטיבל כשהיא מנגנת בפסנתר ובכינור. והאופרה הקצרה שהיא חיברה בעצמה לאחרונה תושמע בבכורה ישראלית. עלמה, בת לאב ישראלי ואם בריטית חיה באנגליה עם משפחתה, הוכתרה על ידי עיתוני אנגליה כ"מוצארט החדש".

 

צבי פלסר - המנהל האמנותי של הפסטיבל (צילום: מקסים ריידר)

 

קול המוסיקה לילדים

גם השנה יתקיימו אירועים לילדים ביניהם: "הסבון בכה מאוד" -  משירי מרים ילן-שטקליס, בבצוע תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים עם השחקנית  והזמרת רמה מסינגר. "מטאטא החלומות" – אופרה לילדים מאת עלמה דויטשר, על פי ליברית מאת אליזבט אדינגטון. "איך שיר נולד" – מפגש מוסיקלי לילדים עם יונתן גפן בהופעה אינטימית שתציע מבחר משירי הילדים שלו, במופע ילוו את המשורר וישירו את שיריו: ורד פיקר סיוון טלמור ויונתן ארצי.

 

בנוסף, יתקיימו בכל לילה בלובי מלון פסטורל כפר בלום "צלילים לסיומו של יום" – קונצרטים ומופעי לילה. הכניסה חופשית.

 

מחירי כרטיסים: 145-30 שקל

לפרטים נוספים:  04-6816640,  04-6816570 אתר הפסטיבל: www.kol-hamusica.org.il

קופת כרטיסים בימי הפסטיבל במרכז קלור בכפר בלום:  04-6951449

 

 

 

|
|
|
|